پایان نامه کارشناسی مدیریت به صورت کامل، در سطح بالا ؛ در دانشگاه بین المللی امام خمینی، با موضوع ترسیم نقشه جریان ارزش در کارخانه اریش خودرو
دسته بندی مدیریت
بازدید ها 29
فرمت فایل doc
حجم فایل 2796 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 246
پایان نامه  کارشناسی ترسیم نقشه جریان ارزش در کارخانه اریش خودرو

فروشنده فایل

کد کاربری 691
کاربر

هرگاه برای مشتری، محصولی وجود داشته باشد، جریان ارزشی نیز وجود دارد. چالش واقعی همانا دیدن این جریان ارزش است. نقشه های جریان ارزش برای تمامی کسب و کارها به یک شیوه واحد قابل ترسیم اند و می توان آنقدر آنها را به طرف بالا و پایین جریان شرکت گسترش داد که به اصطلاح از "مولکول تا مشتری" را در بر گیرد.

در این پروژه سعی بر آن است که نشان دهیم که با تمرکز بر یک خانواده محصول معین و به کمک ترسیم نقشه جریان ارزش، چگونه می توان در مقوله حرکت مواد و اطلاعات گام های ارزش آفرین را از ارزش نیافرین جدا کرده و در جهت آفریدن ارزش محض برای مشتری، گام های ارزش نیافرین را حذف کرد. بدین منظور در این پروژه ابتدا توضیح مختصری در مورد تولید ناب و تاریخچه آن و همچنین تفکر ناب که در این زمینه بسیار حیاتی است و کلید حذف مودا تلقی می شود سخن گفته ایم. در ادامه به بحث اصلی پرداخته ایم و گام های لازم برای ناب کردن را برشمرده ایم و پیرامون گام چهارم فرآیند ناب سازی (ترسیم نقشه جریان ارزش برای یک خانواده محصول) که موضوع محوری و اصلی پروژه است توضیحات جامع و کاملی را ارائه کرده ایم و نقشه جریان ارزش را در دو بخش وضع موجود و وضع مطلوب برای شرکت اریش خودرو ترسیم کرده ایم. در پایان نیز پیشنهاداتی را بر همین اساس ارائه کرده ایم و نتیجه گیری نهایی را بر اساس کاهش زمان های انتظار و رسیدن به وضع مطلوب نیز در پایان آورده ایم.